Wsparcie

Międzynarodowe badania pacjentów z Aniridią

W dniach 15-17 grudnia 2014r. w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach odbyły się badania osób z Aniridią przeprowadzone w ramach międzynarodowej współpracy i programu badawczego. Obok lekarzy z Katowic badania prowadzili i nadzorowali lekarze ze Szwecji.

Soczewki dla osób z aniridią i innymi chorobami oczu

 Jednym ze sposobów pomocy osobom dotkniętym aniridią jest stosowanie soczewek kontaktowych ze sztuczną tęczówką. Na rynku dostępnych jest wiele takich soczewek m.in. soczewki protetyczne HydroColor Pro szwajcarskiego producenta indywidualnych soczewek kontaktowych - SwissLens.

Koniec składania wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Aktywny Samorząd"

Dnia 1 października 2012 roku skończył się nabór wniosków osób niepełnosprawnych o dofinansowanie zakupów w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd”.

Aktywny Samorząd - nowy program działań na rzecz osób niepełnosprawnych

Od 2012 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił program "Aktywny Samorząd", w ramach którego część swoich zadań przekazał samorządom powiatowym, m.in.

Program PFRON "Komputer dla Homera"

Jednym z programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspierających osoby niewidome i niedowidzące jest program "Komputer dla Homera".

Orzeczenie o niepełnosprawności

Wydawaniem orzeczeń o stopniu niepełnosprawności u dzieci zajmują się Miejskie/Powiatowe Zespoły ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Orzeczenie o niepełnosprawności mogą uzyskać:
- dzieci do 16-go roku życia uzyskują orzeczenie o niepełnosprawności bez orzekania stopnia;

Książka "Aniridia i zespół WAGR: poradnik dla pacjentów i ich rodzin"

"Aniridia i zespół WAGR. Poradnik dla pacjentów i ich rodzin" Jill A. Nerby i Jessica Otis
Tytuł oryginalny
"Aniridia and WAGR syndrome. A guide for patients and their families"

Jak postępować po wykryciu aniridii

Co należy zrobić gdy dowiemy się, że nasze dziecko ma aniridię, gdzie się udać, gdzie szukać pomocy, czy aniridia jest jednym schorzeniem? Są to z reguły pierwsze pytania, które przychodą nam do głowy. A oto kilka rad i wskazówek co należy zrobić.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer