Porady praktyczne

Czytanie u dzieci słabowidzących z aniridią

Dzieci z zaburzeniami w rozwoju widzenia ciągle doskonalą swoje funkcje wzro­kowe. Niestety, odbywa się to w niż u dzieci widzących prawidłowo.  Tempo rozwoju i doskonalenia widzenia w przypadku słabowzroczności jest różne i zależy od wielu czynników.

Dziecko z aniridią w szkole

Każde dziecko słabowidzące jest inne. Będzie się zatem uczyło za pomocą takich sposobów, które odpowiadają najlepiej jego potrzebom. Nawet dzieci mające takie samo schorzenie wzroku mogą stosować różne sposoby pracy umysłowej.

Jak pomóc słabowidzącemu dziecku

Pomoce optyczne
W przypadku dzieci słabowidzących bardzo ważne jest posiadanie odpowiednich pomocy optycznych, które umożliwiają im spostrzeganie przedmiotów i obserwację różnych zjawisk zachodzących w ich otoczeniu.

Implanty tęczówki

Uwzględniając rosnące wymagania współczesnej mikrochirurgii oka, powstają jedyne w swoim rodzaju produkty, które zaspokajają oczekiwania zarówno chirurgów jak i pacjentów, dając im gwarancję wysokich standardów oraz indywidualnego podejścia do każdego tematu. Produktami tymi są m.in.

Podręcznik "Życie z aniridią"

Norweskie Stowarzyszenie Aniridii (The Norwegian Association - Aniridii Norge) wydało książkę "Życie z aniridią" (tytuł orginalny "Living with aniridia").

Jak postępować po wykryciu aniridii

Co należy zrobić gdy dowiemy się, że nasze dziecko ma aniridię, gdzie się udać, gdzie szukać pomocy, czy aniridia jest jednym schorzeniem? Są to z reguły pierwsze pytania, które przychodą nam do głowy. A oto kilka rad i wskazówek co należy zrobić.

Kwalifikacja uczniów słabowidzących do kształcenia specjalnego z uwagi na uszkodzenie wzroku

Opieką, wychowaniem i kształceniem specjalnym obejmuje się dzieci i młodzież niepełnosprawną na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej lub innej publicznej poradni specjalistycznej.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer