This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Program PFRON "Komputer dla Homera"

Jednym z programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspierających osoby niewidome i niedowidzące jest program "Komputer dla Homera". Od wielu lat PFRON odpowiada na to zapotrzebowanie i realizuje program pomocy w zakupie sprzętu komputerowego i oprogramowania dla osób niewidomych i słabowidzących.

Od roku 2012 program "Komputer dla Homera" realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w pod nową nazwą w ramach programu 'Aktywny Samorząd', finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym celem programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym oraz dostęp do edukacji.

Wnioski należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie właściwym dla swojego miejsca zamieszkana w terminie do 30 września bieżącego roku.

W ramach programu „Komputer dla Homera” realizowanego w latach wcześniejszych osoby niewidome i słabowidzące mogły  otrzymać dofinansowanie do podstawowego sprzętu komputerowego (np. laptop lub komputer stacjonarny), specjalistycznego sprzętu (np. odpowiednio duży monitor, powiększalnik) i oprogramowania (np. programy udźwiękawiające dla osób zupełnie niewidomych i powiększające dla słabowidzących). Niestety, ale nowe zasady przyznawania dofinansowania w roku 2012 nie obejmują  podstawowego sprzętu komputerowego.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer