Soczewki dla osób z aniridią i innymi chorobami oczu

 Jednym ze sposobów pomocy osobom dotkniętym aniridią jest stosowanie soczewek kontaktowych ze sztuczną tęczówką. Na rynku dostępnych jest wiele takich soczewek m.in. soczewki protetyczne HydroColor Pro szwajcarskiego producenta indywidualnych soczewek kontaktowych - SwissLens.

To specjalistyczne soczewki zapewniające kosmetyczne, terapeutyczne, a także psychologiczne korzyści wszystkim tym, którzy ich potrzebują. Są to roczne soczewki z imitacją tęczówki oraz z czarną lub bezbarwną źrenicą.
Kolor jest nakładany na specjalną warstwę nieprzezroczystą, dzięki czemu dokładnie maskują niedoskonałości, tym samym przynosząc ulgę osobom ze światłowstrętem. Imitacja tęczówki i źrenicy nie jest nadrukiem, jako że barwnik wnika w strukturę materiału sprawiając, że soczewka wygląda bardziej naturalnie. Soczewki HydroColor Pro produkowane są z wysokiej jakości cienkiego i komfortowego materiału hydrożelowego (Contaflex 67) wg indywidualnych parametrów oka. Są one ręcznie barwione i występują aż w 30 kolorach tęczówek o naturalnych odcieniach. Do wyboru jest także kilka wielkości średnic barwionej tęczówki oraz źrenicy. Soczewki protetyczne aplikowane są m.in. przy:
aniridii
• albiniźmie
• achromatopsji (całkowitej ślepocie barwnej)
• defekcie tęczówki
• anomaliach rogówki
• mikroftalmii (małoocza)
• bliźnie rogówki
Szczegółowe informacje:
maz@swisslens.ch
www.swisslens.ch

Ulotka - plik pdf

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer