Edukacja

Technologie Informacyjno-Komunikacyjne w edukacji włączającej osoby niepełnosprawne wzrokowo

Wydawnictwo Wolters Kluwer i Akademia Pedagogiki Specjalnej (APS) uznając znaczenie edukacji włączającej podjęli inicjatywę zorganizowaniu cyklu konferencji poświęconych temu zagadnieniu. Pierwsza z nich dotycząca edukacji osób z dysfunkcją wzroku odbyła się 10 kwietnia br.

Quiz europejski

Sprawdź się i zobacz co wiesz o Parlamencie Europejskim? Rozwiąż quiz przygotowany przy udziale młodzieży z Instytutu Głuchoniemych oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. Zofii Galewskiej  przy ul. Koźmińskiej w Warszawie.

Konkurs "Magiczna Europa 2013" zakończony

Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Magiczna Europa 2013", którego tematem przewodnim był: taniec, fotografia, podróżowanie. W głosowaniu wzięło udział prawie 1400 osób.

Laureatami tegorocznej edycji którzy wyjadą do Brukseli są:

"Magiczna Europa 2013" - IV edycja konkursu

Już po raz czwarty europoseł Rafał Trzaskowski oraz Fundacja Widzialni zapraszają młodzież z dysfunkcjami wzroku i słuchu, uczącą się na terenie aglomeracji warszawskiej, do udzia

Sympozjum dotyczące aniridii: 1-2 czerwca 2013r. Homburg/Saarbrücken (Niemcy)

W dniach 1-2 czerwca 2013r. w Homburg/Saarbrücken (Niemcy) organizowane jest sympozjum dotyczące aniridii. Sympozjum skierowane jest do osób zajmujących się aniridią oraz do osób, których ten problem dotyczy.

Tęczówka

Tęczówka (iris) - jest umięśnioną częścią błony naczyniowej otaczającej otwór zwany źrenicą. Dzięki zawartemu w niej pigmentowi jest kolorowa.

Publikacje - wspomaganie edukacji dzieci słabowidzących

Wykaz wybranych publikacji, które mogą pomóc w wychowaniu i edukacji dzieci słabowidzących

Czytanie u dzieci słabowidzących z aniridią

Dzieci z zaburzeniami w rozwoju widzenia ciągle doskonalą swoje funkcje wzro­kowe. Niestety, odbywa się to w niż u dzieci widzących prawidłowo.  Tempo rozwoju i doskonalenia widzenia w przypadku słabowzroczności jest różne i zależy od wielu czynników.

Dziecko z aniridią w szkole

Każde dziecko słabowidzące jest inne. Będzie się zatem uczyło za pomocą takich sposobów, które odpowiadają najlepiej jego potrzebom. Nawet dzieci mające takie samo schorzenie wzroku mogą stosować różne sposoby pracy umysłowej.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer