This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
warning: Creating default object from empty value in /profiles/a/an/ani/aniridia/aniridia.cba.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

O aniridii

Witamy na stronie poświęconej aniridii

Gdy dowiadujemy się, że nasze dziecko ma zdiagnozowaną aniridię rodzi się w naszej głowie wiele pytań, tym bardziej że choroba jest bardzo rzadka, a w naszym życiu nie spotykaliśmy żadnej osoby z podobnym przypadkiem.

"Czytający Palec" dla niewidomych i niedowidzących

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Cambridge opracowali urządzenie, które usprawni życie osób niewidomych i słabo widzących. Przypomina pierścień. Po założeniu na palec kamera sczytuje drukowany tekst, który jest przetwarzany przez syntezator mowy.

Tęczówka

Tęczówka (iris) - jest umięśnioną częścią błony naczyniowej otaczającej otwór zwany źrenicą. Dzięki zawartemu w niej pigmentowi jest kolorowa.

Zespół WAGR

Zespół WAGR to rzadki, genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, występujący zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Charakteryzuje się współistnieniem:

Czym jest aniridia

Aniridia należy do zaburzeń rozwojowych powstających między 13 a 26 tygodniem życia. Malformacja1), jaką jest aniridia, ma związek z mutacjami w kilku genach; znane są postacie dziedziczne (o dziedziczeniu autosomalnie dominującym2)) jak i spontaniczne.

Fakty dotyczące aniridii

Kilka faktów i informacji naukowych dotyczących aniridii:

Implanty tęczówki

Uwzględniając rosnące wymagania współczesnej mikrochirurgii oka, powstają jedyne w swoim rodzaju produkty, które zaspokajają oczekiwania zarówno chirurgów jak i pacjentów, dając im gwarancję wysokich standardów oraz indywidualnego podejścia do każdego tematu. Produktami tymi są m.in.

Oczopląs

Oczopląs (nystagmus) wrodzony, związany jest z uszkodzeniem sensorycznym - występuje wtedy bustronne bardzo słabe widzenie - i\lub motorycznym (zez). Polega on na mimowolnych, drgających ruchach oczu. Drgania mogą być w kierunku pionowym, poziomym lub rotacyjne. Mogą być stałe lub zmieniać sią zależnie od kierunku spojrzenia.

Książka "Aniridia i zespół WAGR: poradnik dla pacjentów i ich rodzin"

"Aniridia i zespół WAGR. Poradnik dla pacjentów i ich rodzin" Jill A. Nerby i Jessica Otis
Tytuł oryginalny
"Aniridia and WAGR syndrome. A guide for patients and their families"

Podręcznik "Życie z aniridią"

Norweskie Stowarzyszenie Aniridii (The Norwegian Association - Aniridii Norge) wydało książkę "Życie z aniridią" (tytuł orginalny "Living with aniridia").

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer