Komunikaty

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Wspaniałych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej życzy zespół aniridia.pl

Życzenia

Międzynarodowe badania pacjentów z Aniridią

W dniach 15-17 grudnia 2014r. w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach odbyły się badania osób z Aniridią przeprowadzone w ramach międzynarodowej współpracy i programu badawczego. Obok lekarzy z Katowic badania prowadzili i nadzorowali lekarze ze Szwecji.

"Czytający Palec" dla niewidomych i niedowidzących

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Cambridge opracowali urządzenie, które usprawni życie osób niewidomych i słabo widzących. Przypomina pierścień. Po założeniu na palec kamera sczytuje drukowany tekst, który jest przetwarzany przez syntezator mowy.

aniridia.pl jest już na FB

Idąc z duchem czasu, założone zostało konto na portalu Facebook. Jesteśmy dostępni pod adresem https://www.facebook.com/aniridiapl

Teraz można będzie nas dużo łatwiej znaleźć i kontaktować się :)
 

Technologie Informacyjno-Komunikacyjne w edukacji włączającej osoby niepełnosprawne wzrokowo

Wydawnictwo Wolters Kluwer i Akademia Pedagogiki Specjalnej (APS) uznając znaczenie edukacji włączającej podjęli inicjatywę zorganizowaniu cyklu konferencji poświęconych temu zagadnieniu. Pierwsza z nich dotycząca edukacji osób z dysfunkcją wzroku odbyła się 10 kwietnia br.

Pomiar jakości życia u osób z oczopląsem

Około 80% osób z aniridią posiada oczopląs. Pracujemy nad pierwszym kwestionariuszem do pomiaru jakości życia u osób z oczopląsem, który umożliwi lepszy wgląd w istotę tej choroby i ocenę poszczególnych metod jej leczenia w przyszłości.

Quiz europejski

Sprawdź się i zobacz co wiesz o Parlamencie Europejskim? Rozwiąż quiz przygotowany przy udziale młodzieży z Instytutu Głuchoniemych oraz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Słabowidzących nr 8 im. Zofii Galewskiej  przy ul. Koźmińskiej w Warszawie.

Konkurs "Magiczna Europa 2013" zakończony

Zakończyła się kolejna edycja konkursu "Magiczna Europa 2013", którego tematem przewodnim był: taniec, fotografia, podróżowanie. W głosowaniu wzięło udział prawie 1400 osób.

Laureatami tegorocznej edycji którzy wyjadą do Brukseli są:

Konkurs "Magiczna Europa 2013" - głosuj na zdjęcie "Street dance na Starówce"

Prowadzona jest IV edycja konkursu „Magiczna Europa″ dla młodzieży z dysfunkcjami wzroku lub słuchu, uczącej się na terenie aglomeracji warszawskiej.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer