"Czytający Palec" dla niewidomych i niedowidzących

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology w Cambridge opracowali urządzenie, które usprawni życie osób niewidomych i słabo widzących. Przypomina pierścień. Po założeniu na palec kamera sczytuje drukowany tekst, który jest przetwarzany przez syntezator mowy.

Nad FingerReeder czyli "czytającym palcem" pracowano przez trzy lata. Prototyp jest właśnie testowany. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. Wystarczy je podpiąć do laptopa czy smartfona. Pierścień czyta teksty w czasie rzeczywistym, czego nie potrafi wiele podobnych urządzeń. Może zrewolucjonizować życie niewidomym i słabo widzącym. Pozwoli im czytać książki, gazety, menu w restauracjach czy rozkłady jazdy na przystankach.

FingerReader ma specjalne oprogramowanie, które pomaga utrzymać palec na czytanym tekście. Jeśli utraci kontakt z drukiem reaguje wibracjami. Prototyp wykonano za pomocą drukarki 3D . Dlatego urządzenie ma być bardzo tanie w seryjnej produkcji. Będzie też ulepszane w trakcie testów.

Informacja pochodzi ze strony http://wiadomosci.radiozet.pl/Nauka/Wiadomosci/Niewidomi-beda-mogli-czytac.-Pomoze-im-czytajacy-palec

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer