Forum - aniridia.pl

Forum poświęcone aniridii (brak tęczówek) u dzieci. Aniridia jest rzadką chorobą. Prawdopodobieństwo wystąpienia 1/50000 do 1/100000 urodzeń. Towarzyszą jej często: zaćma, niedorozwój nerwu wzrokowego, jaskra, oczopląs.
Teraz jest 28 mar 2024, o 18:32

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 13:10 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2012, o 21:33
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Ten zasiłek 156zł, nie jest uzależniony od wady. Jeśli dziecko otrzymało orzeczenie o niepełnosprawności, to należy złożyć wniosek w odpowiednim Ośrodku Pomocy Społecznej i zasiłek powinien zostać przyznany. Nie jest to również uzależnione od wieku przedszkolnego czy szkolnego ani od dochodów.
Moja córka jest w liceum i otrzymujemy taki zasiłek w zasadnie od momentu wydania pierwszego orzeczenia o niepełnosprawności.

_________________
http://aniridia.pl
http://aniridia.pl/forum
www.facebook.com/aniridiapl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 kwi 2014, o 22:59 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 10:27
Posty: 24
no tak zasilek to wiem ze przysluguje do orzeczenia. chodzi mi o swiadczenie? do kiedy sie nalezy czy sa jakies wytyczne w tej wadzie oczu?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 13:14 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2012, o 21:33
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Rzeczywiście zasiłek pielęgnacyjny 153zł jest czym innym niż świadczenie pielęgnacyjne. O zasiłek może wystąpić osoba niepełnosprawna (lub opiekun prawny w jej imieniu).
Nie znam się na tym, ale jeśli dobrze pamiętam świadczenie pielęgnacyjne przysługuje niepracującym rodzicom dzieci niepełnosprawnych. Jeśli się dobrze orientuję nie ma tu zapisu o konkretnej chorobie, ale mowa jest o orzeczeniu niepełnosprawności i konieczności opieki nad niepełnosprawnym. Nie ma tu chyba kryterium dochodowości.
Jest jeszcze specjalny zasiłek opiekuńczy, który zależny jest m.in. od kryterium dochodowego i orzeczenia o niepełnosprawności w którym musi być wskazana konieczność stałej lub długotrwałej opieki
Z tymi wszystkimi zasiłkami jest trochę "czarnej magii" więc najlepiej udać się do Ośrodka Pomocy Społecznej i tam wyjaśnić sprawę.

_________________
http://aniridia.pl
http://aniridia.pl/forum
www.facebook.com/aniridiapl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 20:28 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 18 mar 2014, o 17:15
Posty: 16
Moja córka ma upośledzenie w stopniu umiarkowanym ona nie ma samej Aniridi OP/OL tak jak pisałam ma jeszcze zespół WAGR ,oczopląs OP/OL,wysoka nadwzroczność z astygmatyzmem OP/OL,niedorozwój tarczy n // OP/OL a teraz doszła zaćma podtorebkowa tylna OP/OL. A na orzeczeniu mamy te podpunkty na które należy się zasiłek pielęgnacyjny i świadczenie pielęgnacyjny.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 20:43 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 18 mar 2014, o 17:15
Posty: 16
Upośledzenie dopiero wyszło na badaniu w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej jak moja córka szła do szkoły.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 kwi 2014, o 22:52 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 10:27
Posty: 24
a ile corka ma lat? kurcze to duzo ma problemow z oczkami. a gdzie chodzicie do okulisty? bo my tez w gdansku na ul.wejhera jest to poradnia leczenia zeza i chorob oczu.....jezeli chodzi o swiadczenia itp to wiem kiedy sie nalezy jakie sa zasady otrzymywania ich.chodzxi mi o to ze mamy zaznaczony punkt pozwalajacy na kozystanie ze swiadczenia pielegnacyjnego ale czy jezeli teraz nam przysluguje to czy lekarz orzeczxnik moze na nastepnej komisji tak jak nam powiedziala ze juz nie dostanie punktu uprawniajacego do swiadczenia na tak!!! wiec moje pytanie jest takie czy jezeli wada ta jest niewyleczalna,moze tylko sie pogarszac itp trzeba to kontrolowac to jak to jest ze teraz sie nalezy a pozniej juz nie???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 kwi 2014, o 20:02 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 18 mar 2014, o 17:15
Posty: 16
Ksawerek nie ma znaczenia czy dziecko jest małe i macie świadczenie a pózniej jak duży to już nie.Wszystko zależy jak będzie postępować choroba u twojego syna.Bo u naszej córki jest postępująca zawsze jest coś widzisz teraz już zaćma ją dopadła.A do okulisty jezdzimy prywatnie na wizytę pani doktor Urszula Stadolska-Koberda przyjmuje na ul.Jelitkowski Dwór to jest Gdańsk -Zaspa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 kwi 2014, o 08:10 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 10:27
Posty: 24
my bylismy u dr koberdy w akademi na badaniu pod znieczuleniem i ona nam zmienila okulary niby na lepsze 'dobre' a teraz sie okazalo u okulisty tak kontrolnie poszlam sprawdzic to powiedzial ze bardziej przychylny bylby do tych poprzednich okularow ( przepisanych w porladni na wejhera) wiec nie wiem dlaczego takie sa roznice.tym bardziej ze roznica w zmaianie okularow jest spora....a jezeli chodzi o postepowanie choroby to chodzi mi o to ze to jest nie wyleczalne i moze byc tylko gorzej no ale samo to ze teraz ma to czemu pozniej ma nie miec skoro sie nie polepszy? :(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lut 2015, o 20:15 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 23 mar 2014, o 17:29
Posty: 30
Pytanie do admina i Rodziców nastoletnich dzieci- byliście może z uwagi na w/w schorzenie na leczeniu w sanatorium?aniridia kwalifikuje się pod takowe-macie doświadczenie na ten temat?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2015, o 22:25 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2012, o 21:33
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Nie korzystaliśmy z sanatorium, lecz znajoma, która ma syna prawie 18 lat z dużym niedowidzeniem - co prawda nie jest to aniridia - korzysta mniej więcej co 2 lata z wyjazdów. Oprócz tego korzystają z turnusów rehabilitacyjnych

_________________
http://aniridia.pl
http://aniridia.pl/forum
www.facebook.com/aniridiapl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL