Forum - aniridia.pl

Forum poświęcone aniridii (brak tęczówek) u dzieci. Aniridia jest rzadką chorobą. Prawdopodobieństwo wystąpienia 1/50000 do 1/100000 urodzeń. Towarzyszą jej często: zaćma, niedorozwój nerwu wzrokowego, jaskra, oczopląs.
Teraz jest 28 mar 2024, o 22:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 maja 2012, o 09:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2012, o 21:33
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
W tym wątku chciałbym podjąć dyskusję na temat problemów z jakimi możemy spotkać się posyłając dziecko do przedszkola i do szkoły.

_________________
http://aniridia.pl
http://aniridia.pl/forum
www.facebook.com/aniridiapl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2013, o 21:52 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 13 maja 2012, o 20:23
Posty: 8
Dla mnie to temat bardzo na czasie, bo mój synek właśnie będzie szedł do przedszkola. Sugerując się opinią psychologów, logopedów wybraliśmy dla niego przedszkole integracyjne. Synek oprócz tego, że ma aniridię ma jeszcze inne problemy rozwojowe i chyba nie poradziłby sobie w zwykłym przedszkolu. Do jakich przedszkoli i szkół chodzą wasze dzieci i jak tam sobie dają radę?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 mar 2014, o 14:39 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 18 mar 2014, o 17:15
Posty: 16
Moja córka chodzi do 4 klasy podstawowej integracyjna ma nauczanie indywidualne i włączona do klasy jest na godzinę wychowawcza,religie i wszelkie akademie w szkole oraz na wycieczki klasowe .Ale jezdzimy zawsze razem bo na dworzu potrzebuje mojej asekuracji.Jeżeli chodzi o szkołę to zajęcia indywidualne odbywają się z nauczycielem który ukończył tyflopedagogikę.Ma w klasie rolety na oknach ,powiększoną czcionkę do czytania wszystkie potrzeby według mojej córki.Ale wytyczne do szkoły miałam z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Grudziądzu oraz badanie przeprowadzone w Bydgoszczy Ocenia Widzenia Funkcjonalnego.Pozdrawiam Ewa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2014, o 11:01 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 1 kwi 2014, o 10:27
Posty: 24
moj synek uczeszcza do przedszkola integracyjnego w ktorym jest super. maja zroznicowane wiekowo grupy, maja dzieci z roznymi wadami rozwojowymi a takze sa i dzieci ktore nie maja zadnych wad ;) sa rozni specjalisci i zajecia indywidualne dla dzieci z niepelnosprawnoscia. ja sama synkowi tlymacze ze nosi okularki bo ma chore oczka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2014, o 00:47 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 5 maja 2014, o 00:16
Posty: 6
Filipek (obecnie lat 8) zaczął chodzić do przedszkola w wieku niespełna 3 lat. Posłaliśmy go do przedszkola integracyjnego, jednak oprócz dodatkowych zajęć z panią logopedą, nic związanego z rehabilitacją widzenia - nie miał. W przedszkolu na czas pobytu miał także zaklejane jedno oczko (musieliśmy mu zaklejać na minimum 6 godzin dziennie).
Uzyskaliśmy opinię z poradni ped.-psych. zarówno w przedszkolu, jak i przed pójściem do szkoły- ze wskazówakmi i zaleceniami dla przyszłych nauczycieli. O ile ta w przedszkolu nie przydała się za bardzo, to ta przed pójściem do I klasy była bardzo pomocna. Szkołę wybieraliśmy długo... Szkoła najbliżej nas nie tworzyła klasy integracyjnej, z kolei w pozostałych szkołach, mimo klas integracyjnych, nie odpowiadało nam parę kwestii. Ostatecznie wybraliśmy szkołę najbliższą, rejonową. Zamiast klasy integracyjnej, bo takiej nie przewidywano odgórnie, Filip "otrzymał" dodatkowe 4 godziny zajęć indywidualnych ze swoją nauczycielką ( rewalidacja), oprócz tego ma jeszcze terapię pedagogiczną, logopedę. Jestem w stałym kontakcie z nauczycielką, z panią pedagog i dyrektorem szkoły. Po początkowych obawach uważam, że była to słuszna decyzja,nawet kosztem klasy integracyjnej. Szkoła jest blisko, ma kolegów z którymi spotyka się popołudniami. A ciężar nauczania przy dziecku słabowidzącym w dużej mierze i tak spoczywa na rodzicu... Filip ma dodatkowo jeszcze zajęcia w poradni z panią tyflopedagog, która także jest w kontakcie z jego szkołą. Tego czego się teraz obawiam, to jak to wszystko będzie jak Filip pójdzie do 4 klasy, kiedy to i druk w podręcznikach jest mniejszy i tempo pracy o wiele szybsze. No nic, zobaczymy. Bałam się jak to będzie w przedszkolu, potem w klasie pierwszej - obawy zawsze będą nam towarzyszyć o wiele większe niż przy dzieciach zdrowych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 maja 2014, o 20:16 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2012, o 21:33
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Z twojej wypowiedzi wynika, że coś zmienia się na dobre w naszym szkolnictwie albo trafiłaś na dobrych nauczycieli. W naszym przypadku - a minęło już 10 lat - jak córka poszła do szkoły była obiecana pomoc ze strony Pani dyrektor (szkoła publiczna bez klas integracyjnych) z jednoczesnym zaznaczeniem, że rodzice muszą pracować z dzieckiem. Na obiecankach się skończyło, choć nie mogę złego słowa powiedzieć o nauczycielce w klasie 1-3 i wychowawczyni w klasach 4-6. Z pozostałymi nauczycielami były mniejsze lub większe problemy.

_________________
http://aniridia.pl
http://aniridia.pl/forum
www.facebook.com/aniridiapl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2014, o 13:09 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 9 maja 2014, o 12:56
Posty: 4
A ja nie rozumiem, dlaczego polikwidowano szkoły dla niedowidzących, przecież tyflopedagogokę mieliśmy na wysokim poziome. Klasy integracyjne mają swoje plusy, ale trudno w nich prowadzić zajęcia specjalistyczne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 maja 2014, o 07:56 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 maja 2012, o 21:33
Posty: 35
Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi się, że szkół nie zlikwidowano - może nie wszystkie. Są ośrodki dla dzieci niedowidzących. W jednym z nich uczy się moja córka. Na stronie aniridii http://aniridia.pl/node/23 jest podany wykaz takich ośrodków.

_________________
http://aniridia.pl
http://aniridia.pl/forum
www.facebook.com/aniridiapl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 maja 2018, o 13:26 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 1 maja 2018, o 13:25
Posty: 1
Teraz to osoby niewidome nauczają w domach.
Nie wiem dlaczego tak państwo polskie postąpiło ,ale dla mnie to chore

___________________________________
Private medical clinic in Clapham Junction


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 sie 2018, o 08:51 
Offline
forumowicz

Dołączył(a): 6 sie 2018, o 08:48
Posty: 1
Moim zdaniem ja żadnych problemów nie widzę.Mój syn chodzi do przedszkola i jeszcze ani razu nie narzekał na przedszkole.

____________________________________________________
meble


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL